Precíznosť v protetike

Moderná oklúzia a funkcia ako základ rozsiahlych rekonštrukcií chrupu a fixnej protetiky

„Už viac ako 10 rokov pracujem na tom, aby som porozumel, ako to v ústach funguje a ako to urobiť, aby protetické náhrady v ústach nielen dobre vyzerali, ale hlavne dlho, dobre a spoľahlivo slúžili. Myslím si totiž, že protetika má byť hlavne poctivé remeslo, či z rúk lekára alebo z rúk zubného technika. Rád sa s Vami podelím o svoje vedomosti, ktoré sú preverené každodennou praxou, mnohými neúspechmi a tisíckami chýb, ktorými som si prešiel a ktoré som musel korigovať.“ dr. Jiří Zvolánek.

Obsah prednášky:

Funkcia je základ kvalitnej protetiky.Prečo je v protetike dôležitá funkcia? Tiež chcete, aby Vaše náhrady dlhodobo fungovali? Presnosť je naozaj dôležitá. Prečo? 

Stretávate sa s pacientmi, ktorí majú opotrebovaný chrup? Prečo sa to deje, prečo a ako to riešiť? Bruxizmus - riešiť alebo ignorovať? Precízna príprava je základ.

Ako na wax-up nielen z hľadiska estetiky, ale aj funkcie? Ako preniesť svalovú funkciu z úst do artikulátora a späť? Tvárový oblúk. Kedy? Aký?

Axiografie a jej použitia. Čo všetko nám môže tvárový oblúk povedať? Ako tvárový oblúk prispeje k presnosti vo funkcii? 

Artikulátor. Ako na to a ktorý vybrať? Ako artikulátor nastaviť? Priemerné vs. individuálne nastavenie. Statická a dynamická oklúzia. Čo je to šarnýrová os a prečo a ako ju používame?

Zažili ste odštiepenie keramiky na odovzdanej práci? Sú spôsoby, ako tomu zabrániť, predísť, poprípade to aspoň minimalizovať. Neviete si rady s materiálmi na registráciu zhryzu a medzičeľustných vzťahov? Prehľad a odporúčania pre tie najlepšie výsledky. 

Ste zmätení z registrácie zhryzu a medzičeľustných vzťahov? Tiež som býval, teraz už úplne viem, čo robím a ukážem Vám to.

Maximálna interkuspidácia MIP vs. centric relation CR. Ako precízne registrovať v maximálnej interkuspidácii MIP a čo v nej zhotovovať? Ako správne registrovať v centric relation CR a čo v tejto polohe zhotovovať? Registrácia CR pomocou kompozitného jiġ, Lucia jig, leaf gauge a kompozitnej doštičky. Metód je veľa, výsledok jeden - CR.  

Ako extrémne precízne zaartikulovat? Až 8 mikrónová presnosť? Nemožné? Ukážem Vám, ako na to. Ako prácu spoľahlivo odovzdať a ako ju ekvilibrovať? Vyrovnanie v ústach a v artikulátore. 

Stretávate sa s "drvičmi" a chceli by ste im pomôcť a seba pred nimi aspoň čiastočne ochrániť? Ukážem Vám, ako správne vytvoriť ochrannú dlahu.

Kredity: pridelené kredity za vzdelávanie (6-8 kreditov)

Účastnícky poplatok:
199 Eur pri registrácii do 30.09.2019
220 Eur pri registrácii po 01.10.2019
240 Eur na mieste v deň konania prednášky
100 Eur študenti zubného lekárstva

Pri prihlásení sa na prednášku a na praktický kurz naraz je účastnícky poplatok:
480 Eur pri registrácii do 30.09.2019
500 Eur pri registrácii po 01.10.2019

Program: Registrácia začína o 8.00. Začiatok prednášky o 8.50. Predpokladaný koniec prednášky o 17.00 -17.30.

Prednášajúci: MUDr. Jiří Zvolánek
Trvanie kurzu: 1 deň